Please enable Javascript to view this page correctly

Menu
 

ROC GROUP dołącza do ZALARIS ASA.

Wróć

2017-09-28

 "Szanowni Klienci i Partnerzy,

miło mi poinformować, że firma ROC połączyła się z grupą Zalaris. Takie połaczenie jeszcze bardziej umacnia pozycję ROC na polskim rynku jako wiodącego dostawcy rozwiązań SAP HCM i SAP SuccessFactors oraz daje naszym klientom możliwość korzystania z szerszego wachlarza usług, niż oferowane dotychczas". Katarzyna Kwiatkowska, prezes ROC POLSKA

Oficjalna informacją od Jerrego Chilversa, globalnego prezesa ROC oraz Hansa-Pettera Melleruda, założyciela i CEO grupy Zalaris w załączeniu:

„Z dumą informuję, że grupa ROC dołączyła do zespołu firmy ZALARIS. Dzielimy wspólną pasję, którą jest pomoc organizacjom w jak najlepszym wykorzystaniu rozwiązań do zarządzania zasobami ludzkimi. A to naprawdę łączy ludzi i kultury. Cytując Arystotelesa: “ Całość to więcej niż suma jej składników” wierzę, że grupa ROC zaprowadzi Zalaris na nowy poziom i pozwoli na zdobycie nowych możliwości. W imieniu własnym i całego zespołu ROC z przyjemnością dołączamy i czekamy na współpracę z zespołem Zalaris. Wierzę, że wspólnie pomożemy jeszcze większej liczbie organizacji w uzyskaniu większych korzyści z zastosowań rozwiązań HCM”.

                                                                                            ***

Zalaris ASA (S.A.) nabył 100% udziałów w ROC Global Solution Limited, brytyjskiej firmie doradczej ds. zasobów ludzkich, dysponującej zasobami ekspertów zlokalizowanych na rynkach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Polsce, co daje firmie Zalaris poszerzenie rynku i wzmocnienie pozycji w zakresie doradztwa i systemów do zarządzania zasobami ludzkimi w tym rozwiązań chmurowych.

"Łączenie sił z ROC daje nam natychmiastowy dostęp do rynku brytyjskiego, który jest nowy dla firmy Zalaris, a także dodaje nowe możliwości świadczenia usług doradczych w zakresie zasobów ludzkich i dodatkową zdolność do zaspokojenia szybko rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania oparte na chmurze SuccessFactors w innych kluczowych rynkach europejskich ",  mówi prezes i założyciel Hans-Petter Mellerud z firmy Zalaris.

Połączona organizacja dostarczy komplementarny zestaw usług płacowych i HCM obejmujących kraje skandynawskie, bałtyckie, a także Polskę, Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Hiszpanię i Indie.

 Jedną z przyczyn decyzji o rozszerzeniu rynku i  zakresu działalności firmy Zalaris była analiza silnych trendów zmieniających rynek zasobów ludzkich.  Według ekspertów branżowych Everest Group, 35 procent wszystkich danych znajduje się obecnie w chmurze. ROC  wnosi zatem, doświadczenie i mocną, ugruntowaną pozycję na rynku, w zakresie SAPowych rozwiązań chmurowych do zarządzania zasobami ludzkimi.

 "To przejęcie podnosi zarówno wiedzę doradczą, jak i zdolności firmy Zalaris, zwiększając naszą zdolność do świadczenia usług na dynamicznie rozwijającym się rynku usług cloudowych, co wzmacnia naszą zdolność do zaspokojenia oczekiwań naszych klientów" - mówi Hans-Petter Mellerud.

ROC jest doradcą w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizującym się w usługach SAP: HCM i SuccessFactors. SuccessFactors jest strategicznym narzędziem HR firmy SAP w chmurze, obejmującym kompleksowo wszystkie procesy HR.

"Firmy wymagają usług doradczych na rynku HR. Takie strategiczne pozyskiwanie umożliwia nam udzielanie najlepszych porad naszym klientom, a także oferowanie naszych usług na nowe rynki" - mówi Hans-Petter Mellerud.

W kwietniu 2017 roku firma Zalaris ogłosiła globalną umowę z norweskim liderem energii Statkraft. ROC i Zalaris współpracują ze sobą w firmie Statkraft w Wielkiej Brytanii. ROC ma pięć biur w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce i obsługuje klientów z segmentu Blue Chip w następujących sektorach: Banki, Automotive, Utilities, Hospitality i Professional Services.

 "Połączenie sił z Zalarisem to świetna okazja dla naszych konsultantów SAP HCM i  SAPSuccessFactors do współpracy i budowania wiodącego europejskiego gracza w sektorze usług HR i doradztwa. Wzmocni to nasze wspólne możliwości doradztwa i obsługi klientów w zakresie organizacji i wdrażania efektywnych procesów zarządzania ludźmi, które zwiększają zaangażowanie i satysfakcję pracowników "- mówi Jerry Chilvers, prezes i założyciel grupy ROC.

 

O FIRMIE. ZALARIS  ASA.

Zalaris dostarcza kompleksowe usługi w obszarze kadr i płac oparte na modelu chmurowym, a także świadczy usługi doradcze w zakresie SAP HCM i SuccessFactors. Firma posiada certyfikat partnera SAP i SuccessFactors w zakresie Business Process Outsourcing (BPO) i jest wiodącym partnerem doradczym SAP Human Capital Management (HCM) i SuccessFactors. Założona w 2000 r. Firma Zalaris działa w Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Indiach, Łotwie, Litwie, Norwegii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwecji, posiadając centra obsługi w lokalnych językach i szeroką wiedzę na temat przepisów prawa w zakresie kadr i płac. Zalaris (ZAL) jest publicznie notowaną spółką na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. 

www.zalaris.com

O FIRMIE. ROC GLOBAL SOLUTION.

ROC zatrudnia konsultantów wyspecjalizowanych w wielu gałęziach przemysłu, pomagając firmom rozwiazywać wyzwania biznesowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi i talentami. Firma powstała w 1998 roku i zatrudnia ponad 112 konsultantów w pięciu biurach w Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii, całkowicie dedykowanych do Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Firma ma siedzibę poza Londynem, a kluczowymi technologiami są SAP HANA, SAP HCM,  SAP SuccessFactors. Konsultanci ROC specjalizują się w zakresie czasu pracy i wynagrodzenia, zarządzania talentami, usług wspólnych, analityki, transformacji biznesowych, rozwiązań portalowych i globalnego wsparcia. ROC posiada wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i dostarczaniu rozwiązań w wielu funkcjach HR i modelach serwisowych.